Paleo v Krtíši

7 mája, 2015 under Čo dnes na obed

Nejete škrobové a sacharidové jedlá a radi by ste obedové menu? To nie je žiadny problém. Síce nie priamo pod názvom PALEO STRAVA ale takýto obed môžete v Krtíši dostať. Vrámci jedál na objednávku vám Café Viva v rámci svojich obedových menu pripraví porciu bez knedlí, bez ryže, bez zemiakov a na výber máte aj mäso bez strúhanky (bez trojobalu a podobne).

Samozrejmosťou je čerstvá zelenina k mäsu ako príloha a môže byť bez octovej zálievky, len s olivovým olejom. Nastrúhanú kapustu dopĺňa nastrúhaná mrkva alebo uhorka, k tomu nejaká paradajka, šalátový list. Vždy podľa aktuálnej dostupnosti zeleniny. Stačí, keď si deň vopred vyberiete ako základ niektoré z piatich jedál a poviete, že k nemu chcete ako prílohu zeleninu.

Niekto takéto jedlo považuje za delenú stravu a možno aj vám pri objednávke zapíšu porciu ako delenú, ale nemajte strach. Len nepoznajú názov Paleo strava. Zato sa za ten čas už naučili, že v jedle nesmú byť žiadne obilniny, ani zemiaky či iné jedlá bohaté na škroby a cukry, takže k obedu dostanete chutnú a výdatnú porciu plnú bielkovín a čerstvej zeleniny.

Na výber je okrem kuracieho mäsa aj bravčové a hovädzie a sem tam aj divina. Výber mäsa dopĺňa občas pečená kačka s dusenou kapustou, ku ktorej čerstvá zelenina náramne padne. A pozorný pravidelný návštevník tejto reštaurácie už vypozoroval, že počet takto pripravovaných porcií sa zväčšuje. A s tým aj spokojnosť ľudí, ktorí už vedia, že dobrý obed sa celkom určite zaobíde bez vyprážaných hranoliek, opekaných zemiakov alebo kysnutých knedlí.

comments: 0 » značky: ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>