Na rozhľadňu nad Opavou sa autom nedostanete

5 septembra, 2015 under Všeobecné

Ak chcete na rozhľadňu pri obci Opava prísť autom, nepodarí sa vám to. Nie, že by bola cesta poškodená. Nepustí vás tam ochranka. SBS, ktorá stráži neďalekú starú farmu, pustí na rozhľadňu len peších turistov. Nedovolia vyrušovať účastníkov reality show televízie Markíza, ktorá sa kúsok od Opavy nakrúca.

Hoci oficiálne informácie hovoria o farme neďaleko Čeloviec či Čelovských lazov, kde si Markíza vybrala farmu pre nakrúcanie svojho programu, farma sa nachádza kúsok od dediny Opava, hneď vedľa novej cesty na drevenú vyhliadkovú vežu nad dedinou. Cesta začína na Pahorku and dedinou, v mieste, kde je pri hlavnej ceste vodáreň. Tu sa dá tiež odstaviť auto pred asi dvojkilometrovou prechádzkou k rozhľadni, farma Markízy sa nachádza asi v polovici cesty, kúsok za ohybom cesty, ktorá obchádza kopec medzi vodárňou a rozhľadňou.

Z hľadiska turistiky je zákaz vjazdu áut na rozhľadňu Opava bezproblémový. Ide skôr o etickú otázku, či môže televízia Markíza obmedzovať pohyb osôb a áut na verejnej komunikácii, ktorou je aj cesta na rozhľadňu. Celkom iste má Markíza platnú nájomnú zmluvu pre nehnuteľnosti a pozemky v jej okolí, kde nahráva reláciu Farma. Ale jedna súkromná firma, akokoľvek bohatá, nemôže zasahovať do osobných práv občanov. Peniaze nemôžu byť nad slobodou a nezávislosť jednotlivca. Nech si nájdu farmu tam, kde nebudú nikoho obmedzovať.

comments: 0 » značky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>