Cyklotrasy

autumn_cycling Okolie mesta Veľký Krtíš poskytuje veľa možností pre výlety na bicykloch. Vedie tadiaľto jediná cesta 1. triedy, avšak cez kopcovité územie a s množstvom zákrut, takže je tranzitne veľmi málo využívaná. Na druhej strane je tu veľa ciest tretej triedy a lesných ciest, spájajúcich malé dediny a osady a na juhu okresu je niekoľko hraničných prechodov do Maďarska, smerujúcich prevážne tiež do malebných pohraničných dediniek.

 

Prejsť priamo na cyklotrasy

 

Mesto Veľký Krtíš je ideálne pre začiatok výletov po okolí, pretože umožňuje smerom na juh voliť cyklovýlety po rovine alebo po ľahko zvlnenom teréne a smerom na sever zas vedú trasy do strmších kopcov.

 

rodinný výlet
Nevýhodou tohto regiónu je málo ubytovacích a stravovacích možností. Kofolu alebo pivo možno dostanete kúpiť vo veľa dedinských krčmách alebo malých obchodíkoch, ale sú niektoré dni alebo hodiny, kedy sú zatvorené. A je mnoho dediniek, kde predajne ani reštaurácie jednoducho nemajú. Môže sa vám stať, že zvolíte trasu cez obývané oblasti, ale aj desať kilometrov nenarazíte na možnosť občerstviť sa. Preto doporučujeme na každý výlet vyraziť s dostatočnou zásobou tekutín a s niečím na zahryznutie, aby ste prekonali čas do najbližšej väčšej dediny. Najmä v prázdninových mesiacoch tu môžu teploty vystúpiť aj vysoko cez 30°C .

Pre ľahší výber, kam vyraziť, sme pre vás pripravili trasy v okolí rozdelené podľa náročnosti. Ku každej vám ponúkame mapu a výškový profil podľa servera bikemap.net. Všetky trasy sú vedené po asfaltových verejne prístupných komunikáciách, napriek tomu jazdu na cestnom alebo trekingovom bicykli neodporúčame. Asfaltové cesty sú miestami tak rozbité, že oceníte väčšie pneumatiky a prípadne aj odpruženie horských bicyklov.

Kliknite – prejdite na zoznam

Trasy do 20 km, vhodné pre začiatočníkov a rodiny s deťmi do 12 rokov


Trasy od 21 do 45 km, vhodné pre skúsenejších cyklistov

Trasy nad 46 km, pre cyklistov s dobrou kondíciou

 

Želáme vám príjemné cyklistické zážitky v regióne Veľký Krtíš.

break