V Dolnej Strehovej zdochol pes?

10 júna, 2015 under Čo dnes na obed, Cyklotrasy

Dolná Strehová je známa predovšetkým ako obec, prevádzkujúca termálne kúpalisko. No ak nie ste vodný živel a napriek tomu by ste chceli túto bývalú strediskovú obec navštíviť, napríklad ako cykloturista, aké máte možnosti sa tu občerstviť, najesť, dať si kávu? Oplatí sa trasu svojho cyklovýletu nasmerovať cez Dolnú Strehovú?

Takúto otázku som si kládol aj ja a v minulom roku som na ňu našiel pozitívnu odpoveď. Na kopčeku nad hlavnou ulicou, hneď vedľa predajne Jednoty, tu bola v spoločnom objekte snáď Domu služieb pizzeria, kde ale ponúkali tým, ktorí neradi jedlá z múky, napríklad aj šaláty, chutný taliansky.

Keď sme toho roku vyrazili na výlet bicyklom týmto smerom, išli sme na šalát takmer na isto. Aké nás však čakalo prekvapenie:

pizzeria

A nie len nás. Naprázdno, so škvŕkajúcim bruchom odišiel aj jeden pán, ktorý sa tu zastavil autom na obed. Jeho výhoda oproti cyklistom bola v tom, že na svojom aute mohol byť o pár minút v pohostinejšej dedine či meste. Cykloturista sa ale nespolieha na pohodlných podnikateľov, vozí svoje železné zásoby so sebou.

Skúsili sme šťastie na druhej strane ulice, ale ani cukráreň na tom nebola lepšie. Jednoducho v Dolnej Strehovej zdochol pes, môže aj turista a hneď po nich na nedostatok práce budú nasledovať miestni. Tento rok si v Dolnej Strehovej nedáte cez víkend ani obed ani kávu, môžete kľudne cez túto dedinu prefrčať ďalej alebo ju úplne vynechať zo svojho itinerára. Neoplatí sa.

Minimálne do doby, kým domáci pochopia, že peniaze nenosí poštár, ale turisti.

comments: 0 » značky: , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>