Pevnosť 38 nefunguje

17 júla, 2015 under Čo dnes na obed, Cyklotrasy

Kým som vlani s nadšením písal o tom, ako v Čelároch rád navštevujem pizzeriu s názvom Pevnosť 38, dnes musím smutne konštatovať, že tento podnik už nefunguje. Ani pizzu ani iné jedlo si už v Čelároch pri hlavnej ceste nedáte, aj na kávu musíte ísť inam.

Tento podnik bol „strategicky“ umiestnený aj v rámci dediny aj v rámci okresu. Prvý dom na pravej strane cesty pri príjazde od Kiarova, posledný od Bušiniec. A v strede medzi Kiarovom (Želovcami) a Bušincami. Ideálne pre cýklovýlety v tejto oblasti. Nebolo treba so sebou voziť žiadne jedlo, tu sme sa vždy dobre najedli, aj keď sme práve nemali chuť na vyhlásenú pizzu. A po dobrom obede sme si ešte oddýchli pri skvelej káve, kým sme šliapli do pedálov svojich bicyklov a pokračovali ďalej.

Začiatkom leta sa na budove Pevnosti 38 objavil plagát realitnej kancelárie, hlásajúci, že objekt je na predaj. Čo sa mohlo stať netuším, majiteľ podniku mal vlani smelé a podľa mňa dobré plány. A všetci cyklisti na trase medzi Lučencom a Balssagyarmat, či už išli po slovenskej strane Ipľa alebo po cestách na maďarskom brehu, sa tu mohli zastaviť na obed. Bezpočet mostov cez Ipeľ v tomto úseku dával možnosti rôzne kombinovať trasy a nenudiť sa tu.

V Čelároch je teraz otvorená iná pizzeria-cukráreň. Nemusíte sa báť, že by v nej bol nátresk. Domáci k nej totiž neurobili žiadnu značku, takže kto sa nespýta domácich, krčmičku v záhrade rodinného domu na ceste ku kostolu sám nenájde. Pizzu, pivo, kofolu či kávu vám tu spravia, ale na jedlo v štýle paleo, ako v Pevnosti 38 tu nerobia, vlastne nič iné tu nerobia a neponúkajú. V núdzi hladom nezomriete, my si budeme musieť voziť svoje jedlo sami.

comments: 0 » značky: , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>